У нас доступна Покупка частинами від monobank

CallBack
Your Shopping Cart

Ступені жорсткості матраца: яку вибрати?

Сон - дуже важлива складова життя людини. Це час, коли наше тіло і мозок відпочивають, відновлюються. Від того, наскільки добре спалося, залежить самопочуття, настрій, працездатність і, звичайно ж, здоров'я. Незручне ліжко - це одна з основних причин проблем з хребтом і суглобами, безсоння, головних болів, хронічної втоми і маси інших нездужань. А зручність ліжка багато в чому визначає те, на якому матраці ви спите. Причому недостатньо просто купити гарний ортопедичний виріб, як і немає однозначної відповіді на питання яка жорсткість матраца краще. Дуже важливо, щоб він підходив саме вам, в першу чергу за таким параметром, як жорсткість.

Жорсткість матраца: що це таке і як впливає?

Жорсткість матраца визначає те, наскільки пружним буде ваше ліжко, яку підтримку надаватиме під час сну. Розділяють ортопедичні вироби на жорсткі, м'які і середньої жорсткості. А залежить цей параметр від особливостей конструкції і використовуваних наповнювачів. Якщо пружинні вироби можуть бути різними, то безпружинні випускаються переважно жорсткими і середніми.

Правильно підібраний матрац буде підтримувати тіло і хребет в горизонтально рівному положенні. Якщо ліжко занадто жорстке і чинить опір вашому тілу, хребет буде прогинатися дугою вгору. Надмірно м'який матрац, навпаки, буде просідати під вагою сплячого, і хребет буде прогинатися вниз. Причому правильна або неправильна підтримка впливає не тільки на хребет, а й на інші суглоби, нерви, розтягнення м'язів, зв'язок. Тому після сну на незручному ліжку часто відчувається не прилив сил, а втома, створюється враження, ніби ви не відпочивали, а займалися важкою фізичною працею. Зазвичай так і є, адже замість того, щоб м'язи відпочивали і відновлювалися, вони постійно перебували в тонусі, причому довго в одному і тому ж положенні.

Визначитися, який матрац вибрати, не так легко, як може здатися на перший погляд. Існують поширені помилки, що чим жорсткіше виріб, тим краще, чи що середня жорсткість підходить всім. На практиці це не так. При виборі потрібно врахувати масу індивідуальних особливостей користувача:

  • вік і стан здоров'я;
  • вага;
  • звички під час сну;
  • спосіб життя.

Існують спеціальні таблиці з визначення оптимальних параметрів, але вони можуть дати лише орієнтир. Перед покупкою вкрай бажано полежати на матраці хоча б 15-20 хвилин і прислухатися до своїх відчуттів. Навіть однакові наповнювачі або пружинні блоки по-різному відчуваються людьми. Не кажучи вже про те, що одна і та ж поверхня може здатися одній людині м'якою, а іншій жорсткою. Також бажано, щоб вас сфотографували збоку, щоб можна було переконатися, що тіло дійсно підтримується в правильному положенні, не провисаючи вниз і не згинаючись вгору.

Середня жорсткість матраца - оптимальний вибір?

Популярна оманлива думка, що середня жорсткість матраца - найкращий вибір. Однак це не зовсім так. Даний міф з'явився через те, що такий параметр підходить переважній більшості користувачів, згідно з таблицями співвідношення зросту і ваги. Але не забувайте, що на правильність вибору мають вплив і інші параметри. Наприклад, в якому становищі ви звикли спати.

Тим, хто спить на животі, підійдуть більш жорсткі моделі, так як м'які змусять хребет неприродно прогинатися вперед. Під час сну на боці основне навантаження припадає на плечовий пояс і тазові суглоби. Для правильного розподілу ваги обов'язковий незалежний пружинний блок, щоб ці частини могли "йти" в матрац глибше, при цьому інші області (талія, шия, ноги) залишалися в природному положенні і отримували належну підтримку. В такому випадку краще вибрати більш м'яку модель, а також вироби з кількома зонами різної пружності. Для сну на спині потрібна максимальна жорсткість, щоб плечі і таз не прогиналися занадто глибоко.

Вік також має ключове значення при виборі ортопедичного матраца. Наприклад, для новонароджених та дітей віком до 3 років кращі жорсткі вироби, так як вони знаходяться на стадії формування кістково-м'язової системи. Хорошим вибором будуть безпружинні моделі. Жорсткість матраца для дітей і молодих людей до 25 років може бути середньою або помірною, так як остаточне формування хребта закінчується саме в цьому віці. Правильна підтримка під час сну організму, що росте, дуже важлива, тому що дозволяє уникнути багатьох патологій, а також проблем з поставою. У дорослому віці зазвичай вибирають середні і жорсткі матраци, але обов'язково з урахуванням стану здоров'я та ваги. Однак, чим старшою стає людина, тим м'якше ліжко їй потрібне.

При вазі 40-60 кг найкраще вибирати м'які і середні матраци. Діапазон 60-90 кг істотного значення не має, в пріоритеті будуть інші параметри, а також особисті переваги споживача. При перевищенні 90 кг варто робити вибір на користь жорстких моделей, так як м'які будуть надмірно прогинатися під вагою тіла. Однак, якщо людині більше 50 років, краще віддати перевагу помірній жорсткості, так як в такому віці спати на твердому не рекомендується. Людям з надмірною вагою також потрібно звертати увагу на максимально допустиме навантаження на спальне місце. У стандартних моделях воно зазвичай 100-120 кг, але існують також спеціальні вироби, що витримують навантаження до 150 і вище.

Про те, як підібрати матрац, з огляду на стан здоров'я, краще проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем. Особливо якщо є хронічні або гострі захворювання. Коротенько рекомендації можна навести такі:

  • чим активніше ваш спосіб життя і вище фізичні навантаження, тим жорсткіше повинен бути матрац;
  • людям, які ведуть малорухливий спосіб життя, краще спати на м'якій постілі;
  • якщо є проблеми з верхнім відділом хребта – вибирайте тверді вироби;
  • при проблемах з попереком більше підійдуть м'які, але з хорошими ортопедичними властивостями, щоб плечі і таз підтримувалися в оптимальному положенні.

Приналежності для сну за медичними показаннями обов'язково вибирати тим, у кого є хронічні захворювання спини, а також після травм і в післяопераційний період. Врахуйте, що є двосторонні вироби, сторони яких мають різні властивості. Це оптимальний варіант для тих, кого періодично турбують різні проблеми або людей, у яких змінюється рівень фізичних навантажень, в залежності від робочого графіка, спортивних змагань, виступів і т.п.

Як визначити жорсткість матраца для пари?

Друге важливе питання, як визначити жорсткість матраца, якщо на ньому будуть спати двоє людей. Особливо якщо у них суттєва різниця у вазі, віці і особисті уподобання. Найпростіший варіант - купити 2 матраца з потрібними кожному параметрами. Сьогодні практично всі виробники займаються виготовленням продукції під замовлення, так що можна виготовити все строго за мірками вашого ліжка. Не варто боятися проміжку між виробами. По-перше, щільно підігнані один під одного матраци роблять його практично непомітним. По-друге, повністю згладити стик допоможе якісний наматрацник або топпер.

Також існують спеціальні моделі з поздовжнім зонуванням, де кожна з половин має свої характеристики. Таке придбання часто дорожче, покупки двох окремих виробів, зате ви будете мати ідеально рівну поверхню. Потрібні параметри досягаються за рахунок того, що використовуються різні наповнювачі матраців або шари певних матеріалів різної товщини. Наприклад, кокосова койра завжди додає жорсткість, а латекс - м'якість.

Для пар з великою різницею у вазі (від 30 кг і більше) випускають матраци з пружинними блоками змінної жорсткості. Придбання такої моделі забезпечить комфортний сон також тим, хто має різні переваги щодо положення під час сну.

Також хорошим виходом будуть конструкції на основі пружинного блоку Double Spring або просто DS. Його особливість полягає в тому, що пружинки мають подвійну конструкцію - велика висока зовні і дрібна низька всередині. Людину з меншою вагою підтримують великі зовнішні пружини, а з великою - дрібні і більш пружні. Перевага такої конструкції в тому, що пара може відпочивати в будь-якому положенні, а не тільки на своїй половині ліжка. Пружинні блоки DS можуть складатися з подвійних пружин повністю або через одну.

Як бачите, жорсткість ортопедичного матраца - вкрай важливий параметр і багато в чому визначає корисність вашої покупки, безпеку для здоров'я і комфорт під час сну. Орієнтуючись на наведену вище інформацію, ви обов'язково підберете оптимальне оснащення для свого ліжка. А якщо виникли додаткові питання або ви не впевнені у виборі відповідного варіанту, зв'яжіться з нашими менеджерами і вони нададуть кваліфіковану допомогу з прийняттям рішення.


Відвідавши цей веб-сайт, ви приймаєте використання файлів cookie, щоб покращити якість вашого візиту, а також надавати вам послуги та товари, адаптовані до ваших інтересів, крім параметрів спільного доступу. Щоб дізнатись більше, натисніть тут

By visiting this website, you accept the use of cookies in order to improve the quality of your visit and enable us to offer you services and products adapted to your interests, in addition to social sharing options. To find out more, click here

  Повідомити про помилку  
Повідомлення про помилку
Сховати форму
×