У нас доступна Покупка частинами від monobank

CallBack
Your Shopping Cart

Як визначити оптимальну товщину матраца?

Існує безліч критеріїв вибору постільних речей. Зазвичай огляди зосереджені на ортопедичних властивостях, важливості підбору правильних габаритних розмірів, жорсткості, рівні допустимого навантаження. Але залишається ще одна характеристика, яка не менш важлива, - висота виробу. На що вона впливає і як визначити оптимальну - розглянемо нижче.

Висота матраца і м'якість

Існує поширена помилка, що висота матраца для ліжка безпосередньо впливає на м'якість ліжка. Насправді це не так. Висота залежить від особливостей конструкції (пружинні, безпружинні), кількості і складу шарів. А м'якість визначається таким параметром, як жорсткість. І навіть якщо висота матраца 30 см, але в його описі зазначено "жорсткий", не чекайте, що провалитеся в пишну перину.

Безпружинні моделі, а також футони і топпери зазвичай обмежуються жорсткими і середньо-жорсткими моделями. Вироби з залежним і незалежним пружинним блоком можуть бути як жорсткими, так і м'якими.

Стандартна висота матраца: основні різновиди

Складно виділити такий параметр, як стандартна висота ортопедичного матраца, так як у різних виробників свої технології, особливості конструкції і комбінування матеріалів. Найтонші - це футони і топпери - по 4-10 см. Також приблизно в цих межах випускають дитячі матрасики для найменших до 3-4 років. Далі можна виділити такі градації, як:

  • дитячі пружинні – матрац висотою 10 см - 15 см;
  • дорослі безпружинні – матрац висотою 15 см , іноді 20 см;
  • дорослі пружинні – 18-25 см;
  • дуже високі пружинні і комбіновані – 45-60 см.

Але такий розподіл дуже умовний. Можна лише відзначити, що найчастіше безпружинні моделі нижче, ніж з пружинними блоками. Хоча існує, наприклад, і дорослий пружинний матрац висотою 12 см.

Висота матраца над ліжком і інші критерії вибору

Якщо для вас важливий комфорт і власні відчуття від відпочинку, то стандартна висота матраца ні про що не скаже. Однак цей показник важливий при виборі постільних речей - простирадла і чохлів, особливо тих, що надягають на виріб повністю або охоплюють його резинкою по всьому периметру.

Також правильна висота матраца для ліжка важлива, щоб під час відпочинку ви не билися об борти. Визначити її можна двома способами - виміряти товщину старого матраца, якщо він в цьому плані був гідним варіантом, або заміряти внутрішню глибину бортиків і вибрати виріб мінімум удвічі вище. Постіль під час використання завжди трохи просідає, тому від краю бортів до її поверхні має бути не менше 5-10 см, в залежності від м'якості використовуваних виробів.

Якщо мова йде про дитяче ліжечко із захисною планкою, що береже дитину від випадкового падіння, то відстань від верхнього краю ліжка до захисту має бути не менше 15 см.

Висота матраца над ліжком повинна забезпечувати зручне використання меблів в цілому. Наприклад, зі стандартного ліжка з надмірно пишним матрацом доведеться буквально зістрибувати або кожен раз з труднощами підійматися вгору. Також не комфортне і дуже низьке ліжко, особливо для людей похилого віку, яким додаткові навантаження на суглоби ні до чого.

Ще одна особливість, яку потрібно враховувати при покупці високих виробів, - додаткова вага. Порівнюючи моделі 20 і 40 см, можна помітити, що там буде колосальна різниця як у вазі пружинного блоку, так і в наповнювачах. Перед покупкою обов'язково переконайтеся, що ламелі вашого ліжка витримають таке навантаження. Не варто купувати збільшену товщину також для ліжок-трансформерів (вони просто можуть не скластися), основ, обладнаних газліфтом і іншими підйомними механізмами, - це призводить до передчасного зносу.

Якщо ж ви купили занадто тонкий матрацик - вихід з ситуації є. Компенсувати відсутню пишність допоможе високий наматрацник, а якщо його недостатньо - топпер або футон, які можна застелити зверху.

У випадку з вибором ортопедичних та інших типів матраців дрібниць не буває. Потрібно 10 разів відміряти, перш ніж один раз купити. Не забувайте, що ця продукція не підлягає обміну і поверненню. Якщо не впевнені, краще зайвий раз проконсультуватися з фахівцями, виділити час на перевірку замірів меблів, ніж витратити значну суму грошей на продукт, який вам не підійде.


Відвідавши цей веб-сайт, ви приймаєте використання файлів cookie, щоб покращити якість вашого візиту, а також надавати вам послуги та товари, адаптовані до ваших інтересів, крім параметрів спільного доступу. Щоб дізнатись більше, натисніть тут

By visiting this website, you accept the use of cookies in order to improve the quality of your visit and enable us to offer you services and products adapted to your interests, in addition to social sharing options. To find out more, click here

  Повідомити про помилку  
Повідомлення про помилку
Сховати форму
×