Ортопедичні матраци - Київ, Харків, Одеса, Запоріжжя, Львів, Дніпро, Бровари Ортопедичні матраци - Київ, Харків, Одеса, Запоріжжя, Львів, Дніпро, Бровари
Кошик

Як обрати оптимальну висоту матраца?

Здебільшого рекомендації щодо вибору матрацу стосуються його конструкції, підбору відповідних наповнювачів та розмірів. Висоті приділяється не так багато уваги, а тим часом це дуже важливий параметр, що впливає як на комфорт ліжка загалом, так і на ортопедичні властивості виробу. Розглянемо, чим керуватися, обираючи розмір матраца, та як визначити відповідну для себе висоту виробу.

Які параметри впливають на висоту матраца?

Висота сучасних матраців представлена ​​в широкому діапазоні від 2 до 55 см. Є помилкова думка, що чим вищий матрац — тим він зручніший. Насправді це не зовсім так, адже висота безпосередньо пов’язана з такими особливостями виробу, як:

 • наповнювачі;
 • особливості конструкції;
 • різновид і будова ліжка;
 • вік, зріст і вага користувача.

Подивіться на конструкцію свого ліжка: матрац має бути вищим від царги мінімум на 5 см, а якщо у вас м’яка модель, то краще на 10 см, щоб не травмуватися бортиками. Однак, якщо мова йде про меблі на кшталт трансформер або ж пристінного розкладного типу — матрац не має бути вищим від бортів, інакше скласти меблі не вийде. Важливу роль грає й положення спального місця щодо підлоги. Найбільш зручними вважаються ті ліжка, при сидінні на яких кут згину колінних суглобів становить 90 градусів. Особливо на цей параметр варто звернути увагу людям похилого віку, адже щоби встати з низького ліжка, їм доведеться докладати занадто багато зусиль і навантажувати суглоби.

Якщо ви обираєте виріб для двоспального ліжка, краще зупинитися на товщині 16–30 см, адже нижчі моделі гірше розподіляють вагу відразу двох користувачів і будуть менш комфортними для пари.

Тонкі матраци менш довговічні, адже шари наповнювача в них деформуються значно швидше.

Склад наповнювача

Матеріали наповнювача також мають свої особливості, які необхідно врахувати, обираючи оптимальну висоту. Наприклад, якщо ви хочете матрац із популярної зараз меморі піни, переконайтеся, що її шар завтовшки не менший 5–6 см, інакше ефекту польоту в повітрі ви не відчуєте.

Якщо мова йде про класичне поєднання пружин, латексу і койри кокоса, то варто орієнтуватися на вагу користувача. Якщо Ваша вага 60 кг і менше — обирайте варіант, який підійде вам за жорсткістю. Якщо від 60 кг до 90 кг, то краще віддати перевагу тому виробу, у котрому співвідношення койри та латексу однакове, або латексу трохи більше. Якщо від 90 кг до 120 кг — у наповненні має бути більше кокосової койри, особливо якщо мова йде про безпружинний виріб.

Топер — основні відмінності

Топер — це тонкий матрац, який використовується не стільки для ортопедичного ефекту, скільки для вирівнювання поверхні. Залежно від моделі та наповнення, його висота може становити від 2 см до 9 см. Оптимальною вважається висота 3–4 см, адже за більшої висоти втрачаються основні переваги цього виробу — компактність і багатофункціональність.

А ось ортопедичний матрац не може бути надто тонким, адже має багатошарову структуру й кожен із шарів має бути певної висоти для виконання своїх функцій. Здебільшого загальна висота виробу становить не менше 8–10 см:

 • чохол або тканинна оббивка — 3–7 мм;
 • комфортний шар із синтепону, ППУ або інших м’яких наповнювачів — 10–50 мм;
 • ізоляційний шар із кокосової койри або повсті — 10–30 мм;
 • латексний шар — 20–30 мм;
 • пружинний блок — 120–140 мм.

Також ортопедичні моделі можуть бути без пружин, а перераховані шари наповнювачів можуть чергуватися кілька разів та комбінуватися з прошарками з інших матеріалів.

Пружинна та безпружинна конструкції

Стандартна висота пружинних матраців зазвичай становить 18–24 см, але є американські моделі заввишки 40–55 см. Є думка, що чим вищий пружинний матрац, тим менше він буде прогинатися й деформуватися з часом. Однак, це не так: здатність до деформації залежить від висоти й типу самих пружин. Наприклад, якщо пружини займають лише невелику частину висоти, то спальна поверхня буде провалюватися внаслідок м’яких ізоляційний шарів. Крім того, у залежних пружинах майже завжди присутній ефект гамака, тоді як незалежні блоки Покет Спрінг підлаштовуються під вигини тіла і, загалом, є більш витривалими та стійкими до деформації.

Якщо Ви хочете придбати м’який пружинний матрац, обирайте виріб із низьким пружинним блоком і товстим шаром латексу або піни. Якщо потрібна жорстка модель, кращий вибір — це високі пружини або товстий шар кокосової койри.

Матраци безпружинного типу не бувають надто високими, оскільки наповнювачі можуть просідати під вагою сплячого. Зазвичай їхній поріг — 20 см, а найбільш поширені моделі заввишки приблизно 15–18 см. Якщо така модель для вас не комфортна або не підходить під особливості будови ліжка — висоту можна наростити за допомогою відповідного топеру та наматрацника, але не більше ніж на 3–5 см інакше ортопедичні властивості будуть втрачені.

Дитячий матрац і його висота

Не менш пильно варто поставитися до вибору матраца для дитини. Зазвичай дитячі моделі представлені в такій висоті:

 • пружинні — 10–15 см;
 • безпружинні — 5–10 см.

Чим менший вік дитини, тим нижчим і жорсткішим має бути виріб. Для новонароджених фахівці рекомендують обирати одношарові низькі матрацики з кокосової койри. Для дітей віком 2–3 років можна використовувати комбіновані варіанти з латексу й кокоса. З 4 років до підліткового віку краще спати на об’ємних матрацах із пружинною або безпружинною конструкцією з помірною жорсткістю.

Матрацик у дитячому ліжечку не має провалюватися нижче бортів, але якщо мова йде про двоярусні меблі або ліжка-горища — матрац навпаки має бути нижчим від обмежувачів мінімум на 15 см.

Не забувайте, що матрац — це дуже індивідуальна річ. Тому до порад фахівців прислухатися варто, але й на свої відчуття орієнтуватися потрібно. А якщо в майбутнього користувача спостерігаються проблеми з опорно-руховим апаратом, перед покупкою ортопедичних спальних приладь краще проконсультуватися з лікарем.

Повідомити про помилку
Повідомлення про помилку
Сховати форму