Безкоштовна доставка
«Новою поштою»
- матраців від 3000 грн
- аксесуарів від 1500 грн
Одна з першочергових турбот батьків перед появою малюка — облаштувати йому комфортне спальне місце. Свої перші місяці дитина майже постійно проводить у ліжечку, тому матраци для новонароджених варто обирати не менш пильно, ніж самі меблі. І якщо раніше ринок пропонував тільки ватяні моделі, то сьогодні асортимент дитячих виробів не поступається дорослим аналогам. Розглянемо докладніше, які бувають різновиди й на чому зупинитися, щоб забезпечити дитині комфорт та правильний розвиток.
Дитячі матраци можна розділити на кілька категорій, залежно від:
Немає однозначної відповіді, котрий із варіантів матраців краще обрати для новонародженого. Усе залежить від потреб дитини та ваших можливостей. За бажанням, гідну модель можна знайти в будь-якій категорії. Найголовніше — не купувати занадто дешеві вироби. Річ у тім, що за зовнішнім виглядом матраца не завжди можна сказати, наскільки якісним і безпечним є його наповнення. Тому, краще віддати перевагу перевіреним брендам, які добре себе зарекомендували на ринку й мають відповідні сертифікати якості на продукцію.
Безпружинний матрац для дитини — гарне рішення відразу з кількох причин. Такі вироби довговічні, точно не будуть скрипіти, надають якісну ортопедичну підтримку, рівномірно розподіляючи навантаження по всій площині. Складається така модель з одного або декількох шарів наповнювача й верхнього покриття. Наповнювачі можуть бути як натуральними, так і штучними. Причому не обов'язково гнатися виключно за натуральними, такими як кокосова койра або повсть, є дуже хороші матеріали штучного походження, які:
До них відносять, наприклад, піну з ефектом пам’яті та якісний пінополіуретан. Розгляньмо різновиди та особливості різних наповнювачів докладніше.
Обираючи безпружинний матрац у ліжечко для новонародженого, зверніть увагу на його вагу — чим важчий виріб, тим він щільніший, а значить — якісніший.
Пружинні матраци для дітей можуть складатися з блоку залежних і незалежних пружин. Якщо для дорослих краще вибирати незалежні пружинні блоки або, як їх ще називають, Pocket Spring, то для маленької дитини особливої різниці між залежними й незалежними пружинами немає. Однак, у блоках Покет Спрінг, кожна пружинка поміщена в ізольований тканинний мішок, що додатково захищає від шуму й контакту металу з рідинами. Звичайно, обійдеться така покупка дорожче, проте комфорт дитини та здоровий сон того варті.
Обираючи пружинні матраци, варто оцінити якість самих пружин і їхню кількість на квадратний метр. Занадто виражені пружинні блоки (де діаметр дроту надто тонкий, а відстань між кільцями велика) будуть не тільки незручними, але й небезпечними для дитини.
Дитячі пружинні матраци обов’язково доповнені декількома ізоляційними й комфортними шарами. Матеріали наповнювачів також дуже важливі, адже безпосередньо впливають на відчуття під час сну. У якості ізоляції зазвичай використовується повсть, спанбонд та термоскріплений льон. Для кращого комфорту виробники доповнюють конструкцію синтепоном, холофайбером, ППУ. Найпростіший спосіб оцінити якість комфортного й ізоляційного наповнення — натиснути рукою на поверхню матраца. Пружини не мають відчуватися.
Також пружинний матрац обов’язково має мати жорстку підтримку по периметру. Такий каркас допомагає правильно розподіляти вагу, а також вбереже ручки й ніжки дитини від потрапляння в простір між матрацом і бортиками ліжечка.
Перед тим, як остаточно обрати матрац для новонародженого, переконайтеся, що він має відповідну жорсткість. У маленьких діток ще немає S-подібного вигину хребта, тому їм протипоказано спати на м’яких поверхнях. Це може призвести до сильного викривлення постави та інших порушень у формуванні та розвитку опорно-рухового апарату. Фахівці сходяться на думці, що новонародженим найкраще спати на жорстких матрацах і тільки після трьох років можна переходити на сон на помірно жорстких поверхнях.
Тверда поверхня сприяє витягуванню й розслабленню хребта дитини; вона щільно прилягає до спинки малюка й забезпечує здоровий розвиток і правильне функціонування кісткової системи. Однак не забувайте, що в дитини можуть бути індивідуальні особливості. Щоби правильно підібрати властивості спального місця, рекомендуємо попередньо проконсультуватися з дитячим ортопедом, особливо, якщо в малюка є певні проблеми зі здоров’ям.
Як зазначалося вище, наповнювачі для матраців поділяють на натуральні та штучні або синтетичні. Зазвичай виробники комбінують декілька різновидів матеріалів, щоб отримати оптимальне поєднання характеристик. Серед натуральних наповнювачів найбільш популярними є:
Найбільшим попитом користуються синтетичні наповнювачі — пінополіуретан, холлофайбер та струттофайбер. Сучасний ППУ істотно відрізняється від свого первісного стану.
Другий важливий момент — розміри матраца. Вони мають чітко відповідати периметру спального місця. Якщо матрац для дитячого ліжечка менший від самого ліжка — у вільний простір може потрапити ручка або ніжка малюка, що може призвести до травм. Якщо матрац більший — поверхня буде викривлятися і зникнуть ортопедичні властивості виробу. Навіть якщо ліжечко або колиска нестандартних габаритів, виробники здебільшого готові пошити дитячий матрац під замовлення. Ви можете обрати не тільки потрібний розмір, а й незвичайну форму — коло, овал тощо.
Якщо Ви хочете максимум комфорту для своїх діток, зверніть увагу на двосторонні моделі. Це може бути конструкція зима-літо з охолоджувальною й зігріваючою стороною або матрац зі сторонами різної жорсткості. Батьки часто купують кокосово-латексні матрацики — спочатку дитина спить на жорсткій кокосовій стороні, потім на помірно пружній латексній.
Переконайтеся, що дитині не заважатимуть грубі шви або застібки-блискавки. Кріплення чохла до матраца на ґудзиках також не найкращий варіант, адже дитина може відірвати їх і проковтнути.
Крім основного наповнювача, зверніть увагу на матеріал чохла для матраца. Краще, якщо це будуть натуральні, тактильно приємні матеріали — бавовна, бязь, сатин. Деякі європейські та американські виробники пропонують вироби з водонепроникним вініловим покриттям. Однак, вони обійдуться досить дорого та водночас будуть не дуже практичними у використанні. З огляду на гігієнічні аспекти, краще придбати пару наматрацників із непромокаючої мембрани, котрі можна буде міняти за необхідності. Якісна мембрана добре переносить прання, надійно захищає від вологи, але пропускає повітря.
Термін служби дитячого матраца в середньому становить від 5 до 12 років. Однак, він безпосередньо залежить від того, наскільки правильно використовується виріб і чи належно за ним доглядають. Варто уважно стежити за чистотою спального місця, своєчасно очищати матрац, якщо на ньому з’явилися забруднення. Краще, якщо матрацик лежатиме не на глухій підставі, а на ламелях, які забезпечать циркуляцію повітря. Періодично вибивайте матрац від пилу, а також щотижня виносьте надвір для провітрювання. Також обов’язково враховуйте рекомендації виробника щодо догляду, адже вони можуть відрізнятися залежно від конструкції та використаних матеріалів.
Не змушуйте дитину спати на матраці, що втратив свої початкові властивості. Це не тільки незручно, але й може призвести до проблем зі здоров’ям. Виріб точно пора міняти, якщо:
Також варто звернути увагу на ці нюанси, якщо ви купуєте матрац, що вже був у вжитку або дістався дитині від старшого брата або сестрички після тривалого зберігання.